fbpx

Kuidas leida endale õige pulmafotograaf

Pulmafotograafide valik on lai ja endale selle õige leidmine võib olla keeruline. Sa tahad ju oma pulmapäeval vaid kõige paremat ja põhjuseid, miks üks fotograaf sobib Sulle paremini, on mitmeid. Lisaks kaunitele fotodele soovid Sa suurepärast kogemust – avatud suhtlust; sõbralikkust; oskust paaripiltide ajal teist parima esile tuua; tabada siiraid ja spontaanseid hekti päeva igas osas; kogemust pulmakülalistega suhtlemisel; valmisolekut olla teiega koos päeva algusest kuni peo lõpuni. Siin on mõned mõtted, millele tähelepanu pöörata pulmafotograafi valikul.

Pulmafotod ja -galeriid

Pulmafotod ja -galeriid on kindlasti esimene asi, millele sa mõtled ja mida vaatad kui endale sobiva käekirjaga fotograafi otsid. Külasta erinevate fotograafide kodulehti, tutvu portfooliotega ja mõtle:

  • Kas pildid, mida fotograafilt ootad, vastavad Sinu maitsele (kas need pole liiga tumedad või liiga heledad või liiga oranžid vms)
  • Kas fotograaf kasutab piltide töötlemisel värvivarjundeid või filtreid, mis aastate pärast võib tunduda ebaloomulik, veider ja paneb Sind mõtlema, et oleksid pigem eelistanud ajatuid fotosid
  • Kas fotograafi pildid vastavad ka stiililt Sinu maistele (romantilised, pehmed ja unistavad või hoopis värvikad, lustlikud ja seksikad)
  • Kas fotograafi pildid meeldivad Sulle kogu päeva lõikes – ettevalmistused ja detailid (pulmakleit, abielusõrmused, pruudkimp) hommikul, ilupildid, abielu registreerimine ja pulmapidu õhtul.

Fotograafi kogemus

Fotograafi kogemus pulmade pildistamisel on see, mis annab teile pildid, millest olete unistanud. Mõnikord tundub hea mõte paluda oma pulma pildistama sugulane kaameraga, aga küsi endalt, kas Sinu valitud piltnik on valmis:

  • Olema teiega koos päeva algusest kuni peo lõpuni ja kogu selle aja jooksul jäädvustama kvaliteetselt hetki, millest saavad teie kaunima päeva mälestused ja fotomeenutused
  • Hetkedeks, mis ei lähe nii nagu planeeritud ja varem kokku lepitud ja suudab hetkega ümberlülituda hetkedele, mis vajavad jäädvustamist
  • Suhtlema teie pulmakülalistega sõbralikult terve peo vältel ja samas sulanduma peomelusse nii, et ta ei tundu pealetükkiv

Millal pildid valmivad

Kindlasti soovid oma fotosid oma pulmapäevast näha enne kolme kuu möödumist. Küsi oma fotograafilt:

  • Millal valmib Sinu pulmapäevast veebigalerii? Kolm kuud on ootamiseks liiga pikk aeg ja tähendab, et fotograafil ei ole aega Sinu piltidega tegeleda. Leia fotograaf, kes on valmis Sinu pulmapiltidele piisavalt aega pühendama. Minu pildid valmivad 3-4 nädalaga.

Kas Sulle meeldib Sinu valitud fotograaf

Ja tegelikult on üks väga tähtis küsimus veel – kas Sulle meeldib Sinu valitud fotograaf?

  • Te olete oma fotograafiga koos terve oma pulmapäeva. Teie kõrval peab olema inimene, kes on meeldiv, kellele te saate toetuda, kellelt nõu küsida ja kellega teil on lõbus. Muidugi te ju kohtute fotograafidega enne valiku tegemist – leia endale fotograaf, kes Sulle inimesena meeldib!